Start arrow Fakty na dziś
Flesz-Fakty

Parlament zgodził się na rejestrację związków gejowsko-lesbijskich.
To drugi kraj w Europie Środkowej po Czechach, który liberalizuje stosunek do par tej samej płci.

Fakty na dziś
info_2.jpg

W polskiej prasie i pozostałych mediach bardzo rzadko ukazują się jakiekolwiek notatki dotyczące aktualnej sytuacji na Węgrzech. Krótkie wzmianki na ten temat pojawiają się jedynie okazjonalnie, stanowiąc tło do porównań sytuacji gospodarczej naszych państw lub jako fragment komentarza do ogólnych tendencji rozwojowych w krajach byłego bloku komunistycznego.
W tym dziale postaramy się na bieżąco śledzić i przybliżać sytuację w węgierskiej polityce, gospodarce i na rynku pracy.

 • Polityka  ( 29 pozycji )

  Podobnie jak ma to miejsce w Polsce, również węgierska scena polityczna nie należy do spokojnych. Węgrzy borykają się z analogicznymi do polskich problemami rozliczenia z własną przeszłością i kontynuowania rozwoju i demokratyzacji kraju, co w przypadku częstych zmian ekip rządzących wcale nie jest łatwe.
  W tym miejscu publikujemy aktualne raporty oraz przybliżamy najważniejsze wydarzenia ze świata węgierskiej polityki.

 • Rynek pracy  ( 12 pozycji )

  Jeśli chciałbyś podjąć pracę na Węgrzech albo poznać aktualne trendy rozwojowe na rynku pracy i dowiedzieć się więcej na ten temat, to jest to dział, w którym znajdziesz wszystkie niezbędne dane związane z powyższą tematyką.

 • Ekonomia  ( 62 pozycji )

  Jeśli interesuje Cię aktualna sytuacja gospodarcza Węgier, chciałbyś poznać aktualne trendy rozwojowe i dowiedzieć się o ostatnich decyzjach rządowych wspierających rozwój ekonomiczny państwa węgierskiego, to jest to dział, w którym znajdziesz wszystkie niezbędne dane związane z powyższą tematyką.

 • Pozostałe  ( 23 pozycji )
  W tym miejscu prezentujemy pozostałe „fakty na dziś" z Węgier, które nie znalazły miejsca w innych kategoriach portalu. Zapraszamy do lektury.