Start arrow Użyteczne informacje arrow Waluta i płatności
Flesz-Fakty
Węgry są najbardziej eurosceptyczne spośród państw przyjętych do UE w 2004 r. - wykazał sondaż Eurobarometru.
Zaledwie 41 proc. Węgrów uważa, że ich kraj odniósł korzyści z przystąpienia do UE.
Waluta i płatności
money_6.jpg

W dziale „waluta i Płatności" umieszczone są wszystkie niezbędne informacje dotyczące wymiany pieniędzy i ogólnych zagadnień finansowych, z którymi zapoznać się należy przed wyjazdem na Węgry.
W opublikowanych w dziale artykułach prezentujemy najpopularniejsze formy dokonywania płatności za granicą i radzimy, w jaki sposób, gdzie i czym regulować należności, aby wyjść na tym jak najkorzystniej, a jednocześnie zminimalizować ryzyko bycia oszukanym.

 

Filtr     Kolejność     Wyświetl # 
 Data Tytuł Autor
sobota, 29 lipiec 2006
Warning: mktime() expects parameter 4 to be long, string given in /usr/local/apache/www/htdocs/pl.budapeszt.pl/components/com_content/content.html.php on line 269
Banki i wymiana pieniędzy na Węgrzech Csirke
sobota, 29 lipiec 2006
Warning: mktime() expects parameter 4 to be long, string given in /usr/local/apache/www/htdocs/pl.budapeszt.pl/components/com_content/content.html.php on line 269
Jak płacić, żeby wyjść na tym najkorzystniej? Csirke
piątek, 07 lipiec 2006
Warning: mktime() expects parameter 4 to be long, string given in /usr/local/apache/www/htdocs/pl.budapeszt.pl/components/com_content/content.html.php on line 269
Forint - waluta Węgier Csirke
 
<< |< start < << wstecz 1 dalej >> > koniec >| >>
Pozycje :: 1 - 3 z 3
 • Dojazd  ( 5 pozycji )

  Węgry leżą stosunkowo blisko Polski, a podróż do kraju bratanków nie jest długa ani nazbyt męcząca. Warto ją jednak wcześniej dokładnie zaplanować.
  W tym dziale znajdują się opisy i porównanie najpopularniejszych form dojazdu, jak również szereg rad dla podróżnych, które pomogą im wybrać najlepszy dla swoich potrzeb środek transportu oraz bezpiecznie i spokojnie dotrzeć na miejsce..

 • Przepisy i formalności  ( 2 pozycji )

  Zanim gdziekolwiek się wybierzemy, warto zwrócić uwagę i zapoznać się z przepisami i ograniczeniami obowiązującymi nas jako podróżnych i turystów.
  W dziale tym prezentujemy wyciągi z norm i aktów prawnych oraz informacje, jakich formalności przed wyjazdem powinniśmy dochować, aby uniknąć przykrej niespodzianki i rozczarowania na granicy.
  Poszczególne artykuły przybliżają zagadnienia celne, podatkowe i ubezpieczeniowe.

 •   Waluta i płatności
 • Ważne telefony  ( 3 pozycji )

  W tym miejscu zamieszczono artykuły informujące w sposób ogólny, jak dzwonić na Węgry i z Węgier, aby bezproblemowo uzyskać połączenie, jak również wszelkie niezbędne numery telefonów, jakie mogą okazać się przydatne w podróży i w czasie pobytu na Węgrzech.

 • Zdrowie  ( 3 pozycji )

  Nikt z nas planując urlop czy wyjazd zagranicę nie zakłada, że w czasie wypoczynku zdarzy mu się zachorować. Bywają jednak sytuacje, gdy zmuszeni jesteśmy zasięgnąć porady lekarza. W jaki sposób się wówczas zachować? Gdzie szukać pomocy? Na te i inne pytania z zakresu szeroko pojętej opieki medycznej na Węgrzech staramy się odpowiedzieć w tym dziale.

 • Bezpieczeństwo  ( 4 pozycji )

  Budapeszt jest miastem bezpiecznym i przyjaznym turystom, jednak musimy liczyć się z faktem, że pozostając turystami w obcym mieście mimo wszystko narażeni jesteśmy na różnego typu niebezpieczeństwa. Oszuści, naciągacze i nieuczciwe osoby oferujące turystom swoją „pomoc" - wszyscy oni tylko czekają, by wykorzystać nasze zaufanie.
  W tym dziale wskazujemy, w jaki sposób uchronić się przed niebezpieczeństwem, na co zwrócić szczególną uwagę oraz gdzie i jak zwrócić się po pomoc.

 • Komunikacja w mieście  ( 13 pozycji )

  Jeśli pragniesz szybko, tanio i efektywnie poruszać się po Budapeszcie, koniecznie powinieneś zapoznać się z artykułami publikowanymi w tym dziale. Znajdziesz tu wszystkie niezbędne informacje dotyczące sposobów poruszania się po węgierskiej stolicy, opis najpopularniejszych środków transportu komunikacji miejskiej oraz różne przydatne rady, które ułatwią przemieszczanie się po Budapeszcie.

 • Warto wiedzieć  ( 3 pozycji )

  Jeśli w czasie lektury pozostałych działów nie udało ci się znaleźć informacji na temat, na jaki ich szukałeś, prawdopodobnie uda ci się to zrobić właśnie tutaj.
  Zgromadziliśmy tu artykuły ze wszelkiego typu innymi danymi, poradami i podpowiedziami, które mogą okazać się przydatne w czasie pobytu na Węgrzech i z którymi warto się zapoznać przed wyjazdem, a które swoim zakresem tematycznym wykraczały poza przyjęty wyżej podział.

 • Zakupy  ( 7 pozycji )

  Odwiedzając Węgry i Budapeszt nie da się uniknąć choćby jednej wyprawy na zakupy. Nawet jeśli jesteśmy zainteresowani nabyciem tylko kilku pamiątek, na pewno poświęcimy chwilę na zastanowienie, na co najlepiej wydać swoje pieniądze.
  W tym dziale staramy się podpowiedzieć, dokąd najlepiej jest wybrać się na zakupy, gdzie można trafić na okazyjne wyprzedaże i co warto kupić i przywieźć ze sobą do Polski, aby stanowiło miłą pamiątkę z pobytu w Budapeszcie lub stało się atrakcyjnym prezentem dla najbliższych.